pneumatyczne

 

Sekator pneumatyczny – wady i zalety 

Zastanawiasz się nad wyborem sprzętu o zasilaniu pneumatycznym do cięcia roślin? Takie sekatory zapewniają wygodę pracy i poprawiają jej wydajność. Jednak, jak każdy produkt, mają one plusy i minusy. Zanim zdecydujesz się na zakup, należy poznać wszystkie cechy. Dowiedz się, jakie wady i zalety mają sekatory pneumatyczne.

Sekator pneumatyczny – na jakiej zasadzie działa?

Sekatory pneumatyczne wyposażone są w specjalną dźwignię w uchwycie, która powoduje przepływ sprężonego powietrza. W efekcie cięcie nimi nie wymaga wysiłku od operatora i pozwala na usunięcie nawet twardych części rośliny. Natomiast, aby narzędzie mogło działać, niezbędny jest zakup kompresora i postawienie go na specjalnej platformie w sadzie. W przypadku rozległych sadów jest to znaczne ułatwienie, gdyż do jednej jednostki zasilające może być podłączonych nawet 6 sekatorów pneumatycznych!

Sekator pneumatyczny – zalety

Zastanawiasz się, jakie są powody, by kupić sekator pneumatyczny? Przedstawiamy zalety takiego modelu.

Wydajność

Sekatory pneumatyczne to idealne narzędzia do pracy w rozległych sadach. Zapewniają szybkie cięcie zarówno młodych roślin, jak i tych o zdrewniałych pędach. Narzędzia zasilane sprężonym powietrzem podłączone do kompresora mogą pracować przez cały dzień, bez obawy o rozładowaną baterię.

Wygodna w użytkowaniu

Narzędzia zasilane pneumatycznie mogą być obsługiwane jedną ręką. Nie wymagają od operatora wysiłku, przez co możliwe jest zadbanie o komfort pracy dla użytkownika. Wygodniejsze i szybsze wykonywanie czynności przekłada się na lepsze rezultaty podczas przycinania roślin. W Campagnola znajdziesz sekatory pneumatyczne o odpowiednio wyprofilowanych uchwytach, które dodatkowo ułatwiają pracę operatora.

Możliwość wykorzystania kompresora do zasilania kilku sekatorów jednocześnie

Wykorzystanie kompresora jest niezbędne podczas pracy z narzędziami zasilanymi sprężonym powietrzem. Natomiast po zakupie takiej jednostki zasilającej możesz do niej podłączyć kilka sekatorów pneumatycznych. Dzięki temu pracownicy szybciej wykonają czynności pielęgnacyjne w danym obszarze sadu. Zakup sekatorów pneumatycznych to doskonałe rozwiązanie dla firm zatrudniających wiele osób.

Wybór takich narzędzi pozwala na przyśpieszenie i ułatwienie prac sadowniczych.

To powinno Cię zainteresować: Sekator elektryczny czy pneumatyczny: który wybrać?

Sekator pneumatyczny – wady 

Jak każde narzędzie sekator pneumatyczny nie jest pozbawiony wad. Oto minusy, które wiążą się z zakupem modeli zasilanych sprężonym powietrzem.

Stosunkowo wysoki koszt zakupu

W porównaniu do modeli ręcznych lub zasilanych elektrycznie zestawy sekatorów pneumatycznych są droższe w zakupie, gdyż wymagają kompresora, co stanowi kolejny wydatek. 

Konieczność zabezpieczenia dłoni operatora

Pneumatyka pozwala na zastąpienie wysiłku fizycznego siłą sprężonego powietrza. Jednocześnie należy pamiętać, że takie urządzenia charakteryzują się dużą mocą i mogą przeciąć nawet kość człowieka. Dlatego dla bezpieczeństwa operatora konieczne jest zaopatrzenie sekatora w specjalny uchwyt niwelujący ryzyko wypadków podczas pracy.

Konieczność wykorzystania platformy z traktorem

Kompresory zasilające sekatory pneumatyczne są ciężkie i zwykle wymagają wykorzystania traktora ze specjalną platformą. Choć są na rynku modele z kołami, to ich transportowanie wymaga pewnego wysiłku. 

Sekatory pneumatyczne charakteryzują się dużą siłą, wydajnością i szybkością. Natomiast są stosunkowo drogie i wymagają zakupu kompresora oraz wykorzystania traktora z platformą. W przypadku małych sadowników nie będą najpraktyczniejszym wyborem. To narzędzia odpowiednie dla firm zatrudniających wielu pracowników i mających dużą liczbę roślin do pielęgnacji. 

Zanim zdecydujesz się na zakup sekatora pneumatycznego, skontaktuj się ze specjalistami Campagnola. Doradzimy Ci przy wyborze odpowiedniego urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko produkty zasilane pneumatycznie, ale także elektryczne i ręczne. Wszystkie dostępne modele są wykonane z trwałych materiałów, przez co narzędzia na długo posłużą w Twoim sadzie.